Login to your account

Login *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Stwórz swoje konto

Pola oznaczone * są obowiązkowe..
Imię i nazwisko *
Login *
Hasło *
Powtórz hasło *
Email *
Powtórz email *
Antyspam *

  Wiara w życiu codziennym

  To miejsce czeka na Ciebie! Zarejestruj się i bądź prawdziwym redaktorem :-)
  Stwórz swój profil i umieszczaj na nim artykuły w czterech kategoriach: Oto Ja; Kościół; Świat; Rodzina.
  Podziel się swoim zdaniem z innymi!

  Świętość dla wszystkich. Bez limitu!

  milky-way-1023340

  Celem człowieka na ziemi jest osiągnięcie Nieba i Świętości.

  Każdy może a nawet powinien zostać Świętym. Nie tylko kapłani i siostry zakonne. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do świętości. Ja i ty również.

  Jak zostać Świętym? Święci żyli normalnie. Byli zwykłymi ludźmi, o których usłyszał świat poprzez swój heroizm wiary. Posiadali różne życiorysy. Byli wykształceni i niewykształceni, majętni i biedni, wyświęceni i świeccy, młodzi i starzy, od dziecka przy Bogu albo w pewnym momencie życia nawróceni.

  Posiadali pewnie swoje wady. Byli słabi bo byli jak my ludzcy ale to przez nich i ich życie Bóg zesłał łaskę świętości, którą przyjęli i pielęgnowali dając nam przykład jak stawać się świętym. Bóg i nam daje okazje do stawania się świętymi w codzienności. Jak wygląda moje życie? Jak wygląda moja droga do świętości? Świętość jest dla nas!

  Świętość to małe kroki na ziemi ku Niebu, ku Bogu i szczęściu wiecznemu.

  Świętość to 3 razy P plus C


  POBOŻNOŚĆ+POKORA+PRZYKŁAD+CZYSTOŚĆ=ŚWIĘTOŚĆ

  Pobożność – życie wiarą, dialog z Bogiem, modlitwa, sakramenty, rozwój ducha. Czy jestem pobożny?

  Pokora – jestem z Bogiem na dobre i złe, przyjmuje wszystko co spotyka mnie w życiu szczęście i trudne chwile, pamiętam że jestem dzieckiem Boga a nie równy Bogu i niezależny. Czy jestem pokorny?

  Przykład – muszę świadczyć o Bogu i wierze swoim życiem. Muszę dać przykład bliźniemu obok, który potrzebuje mojego świadectwa w drodze ku Nieba aby nie zagubił się i nie zniechęcił. Jaki przykład daje swoim życiem?

  Czystość – dbanie o serce czyste, wolne, uporządkowane, pełne miłości do Boga i bliźniego to podstawa. Czy jestem czysty duchowo?

  Świętość jest dla Ciebie!

  Zobacz w panteonie Świętych mamy wiele wzorców. Są męczennicy, wyznawcy, zakonnice, kapłani, rodzice, osoby samotne, młodzież i dzieci. Pan Bóg powołuje do świętości wszystkich. Tylko co ty robisz że swoją łaską i darem życia? Jak żyjesz? Czy pragniesz być świętym?

  Może Twoje życie dalekie jest od ideału. Pamiętaj zawsze masz okazje dać porwać się Bogu i zmienić się w tajemnicy Bożego Miłosierdzia. Pan czeka za nami grzesznymi abyśmy się stali świętymi.

  Pomyśl Piotr się zaparł, Szaweł walczył z Kościołem, Tomasz niedowierzał w zmartwychwstanie, Apostołowie spali w Ogrójcu zamiast się modlić a pod krzyżem został jeden. Każdy za uszami coś miał a dziś są świętymi. Dlaczego? Nie trwali w złu ale z nim walczyli i nie szli na układ. Dla Jezusa zrobili wszystko. I Ty walcz.

  Może nie będzie uroczystości kanonizacyjnej Twojej osoby, może obrazu Twojego nie zobaczymy w kościele ale i bez tego możesz być Święty. Szczęśliwym na ziemi i w Niebie. Drogowskazem w drodze do Nieba dla innych.

  Świętość dziś nie jest reklamowana bo jest trudna i wymagająca. To droga pełna trudności i wyrzeczeń, zaparcia się i walki ale to piękna droga. Walcz o Świętość i wymagaj od Siebie. Z Bogiem wszystko jest możliwe.

  Sprawdź ilu masz przyjaciół na Fejsie. A teraz ilu w Niebie. Zaprzyjaźnij się ze swoimi patronami i znajdź orędowników w Niebie w drodze do Nieba. Warto!

  Ja mam swoich sprawdzonych to Święci: Józef, Jakub, Faustyna, Jan Paweł II i Błogosławieni: Jerzy Popiełuszko i Michał oraz Zbigniew Męczennicy z Peru, Sługa Boży Prymas Stefan Wyszyński. A ty masz własną litanię świętych w modlitwie?

  Wielu Świętych nazywano wariatami. Nie byli nimi ale na pewno swoim życiem byli Bożymi wariatami kochającymi do końca Boga, Kościół i Bliźnich.

  Święty to człowiek radości a nie kwasu.

  Do Nieba idzie się po ziemi. Módlmy się o Niebo dla tych, których spotkaliśmy i dla nas. Życzmy sobie Nieba!  Oceń ten wpis:
  Nie ma świętości bez radości
  Nad tym nad czym się nie zastanawiam.
   

  Komentarze

  Brak komentarzy
  Already Registered? Login Here
  Gość
  czwartek, 21, marzec 2019
  If you'd like to register, please fill in the username, password and name fields.