,,Oto Ja, nie bój się!” – pod takim hasłem przebiegła grudniowa Rada Kierownictw i Księży Asystentów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Odbyła się ona 14 grudnia w Podlaskim Centrum Dialogu w Drohiczynie. Spotkanie było podzielone na dwie części formacyjną
oraz informacyjną. Pierwsza część spotkania została przeprowadzona na podstawie programu formacyjnego dla młodzieży ,,Oto ja”.

Zastanowiliśmy się nad gotowością Maryi do przyjęcia Dobrej Nowiny, jaką jest Syn Boży oraz odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jaką postawę Ona przyjęła.

Poprzez to spotkanie chcieliśmy pokazać i zachęcić naszych młodych przyjaciół do korzystania z programu, który uchwałą Krajowej Rady KSM stał się programem formacyjnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w całej Polsce na lata 2017-2019.

Spotkanie celowo zostało przygotowane przez osoby z naszego Zarządu, aby pokazać,
że nie musi być ono prowadzone przez księdza, tylko każdy po wcześniejszym przygotowaniu tematu może je poprowadzić.

Mamy nadzieję, że wśród osób, które przyjechały na naszą comiesięczną Radę Kierownictw zrodziliśmy zainteresowanie i chęć zaszczepienia tego w swoich oddziałach.

Osoby zainteresowane zakupieniem dla swojej wspólnoty takiego programu prosimy o kontakt z Biurem KSM 85 655 77 55 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po części formacyjnej naszego spotkania przeszliśmy do części informacyjnej, podczas której poruszone zostały m.in. takie sprawy jak: Zjazd Diecezjalny, wybory do Zarządu KSM DD
na lata 2018-2020, Spotkanie Opłatkowe, wyjazd przedstawicieli Kierownictw
do Częstochowy. Oddziały także przedstawiły swoje akcje i zachęcały do zaszczepienia
ich w swoim środowisku.